Erdoğan’dan CHP’ye salvolar… Kılıçdaroğlu “manda yoğurduyla” yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yalova Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, “CHP gibi istismar siyaseti yapanların sonu DEM gibi bölücü partilerin elinde oyuncak olmaktır” diyen Erdoğan, “Bu zihniyet 18 yıl hapse mahkum olmuş bir siyasetçiyi TBMM’ye taşımak için cezaevlerindeki terör örgüt mensuplarını salmanın hesabını yapıyorlar. 3-5 oy fazla oy almak için hoyratça çiğnenmedik ilke bırakmadılar” ifadelerini kullandı.

“BAY KEMAL’İ YALNIZLIĞA İTTİLER”

Konuşmasında CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da değinen Erdoğan, “Gel bakalım Muharrem” dediler, FETÖ taktikleriyle tasfiye ettiler. Bay Kemal’i günah keçisi ilan edip yalnızlığa iterek başa Özgür Efendi’yi getirenlerin ilk işi bu parti ile bölücü örgütün güdümündeki partiyi DEM’lemek oldu” dedi.

KILIÇDAROĞLU YANIT VERDİ

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine Kılıçdaroğlu maliyet tablosuyla yanıt verdi.

Twitter’dan uzun bir açıklama yayınlayan eski CHP lideri şu ifadeleri kullandı:

“Bak @RTErdogan benim yalnızlığım 5’li çetelerle mücadele de… Keçi falan demişsin bu vesileyle sana et ve süt fiyatlarını hatırlatacak bir liste yaptım. Bu listeyi her ay güncelleyeceğim ki, aziz milleti ne hale getirdin gör!

Aşağıda senin alışveriş yaptığın Tarım Kredi Kooperatifinden aldığım fiyatlarla hazırlanan, 3 kişilik bir ailenin 3 öğün yemek listesinin maliyeti var.

Sadece temel gıda maddeleriyle karınlarını doyurmalarının, günlük maliyeti 422,31 aylık maliyeti 12.669 TL. Sofraya, bırak senin çok sevdiğin kestane balı, manda yoğurdunu koymayı, öğlenki makarnaya kıyma koyamadık!

Bu millete reva gördüğün, emekli maaşı 10 bin TL, asgari ücret 17 bin 2 TL.

Kirayı, faturaları, deterjan ve giyim masraflarını da sen öde!”

İşte o liste:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir