Galatasaray maçında tartışma yaratan pozisyon! Eski hakemler açıkladı: Penaltı verilmeliydi

Süper Lig’in 23’üncü haftasında sahasında Gaziantep FK’yı 2-1 mağlup etti. Galatasaray’a galibiyeti getiren golleri 72’nci dakikada Zaha ve 89’uncu dakikada Barış Alper Yılmaz kaydetti. Gaziantep FK’nın tek golü ise 29’uncu dakikada Arda Kızıldağ’dan geldi.

Yayıncı kuruluşun Trio ekibi de mücadelede yer alan tartışmalı pozisyonları değerlendirdi. 

KEREM DEMİRBAY’IN RAKİBİYLE TARTIŞMASI

Deniz Çoban: Top gittikten son 2 oyuncu karşılıklı itişip kakışıyorlar. Yardımcı hakemin hemen önünde. Nasıl buna müdahale etmiyor şaşkınım. Bu direkt serbest vuruşu gerektiriyor. Gaziantep’in bir serbest vuruş kazanması gerekirdi. İki oyuncuya da sarı kart gerekirdi. Tokat varmış gibi gözüküyor ama değil.

Bülent Yıldırım: Benim gördüğüm Kerem Demirbay rakibini yerden kaldırmak için elini uzatıyor. Ona cevap alamayınca elini itiyor. Suratına bir yoklama var ama bir tokat değil.

Bahattin Duran: Burada 2-3 metre içeride olsa penaltıdan bahsedeceğiz. Burada bir serbest vuruş verilmeliyidi. Tokat değil ama sarı kart verilmeliyidi.

(Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

BERKAN’IN CEZA SAHASINDA YERDE KALDIĞI POZİSYON

Deniz Çoban: Beyazlı oyuncu Galatasaraylı oyuncuya doğru kaymıyor. Galatasaraylı oyuncu, kayan oyuncuya takılıp düşüyor.

Bülent Yıldırım: Kayıp kontrolsüz bir şekilde rakibi süpürmek değil. Temas ihtimali olunca ayağını büküp kaldırdı. İlerleyen Galatasaraylı oyuncu takılıp düştü. Bence bir ihlal söz konusu değil.

Bahattin Duran: Kafa karıştıran şey ayaklarını kaldırmasıydı. Furkan kaydı gtti, Berkan ona takıldı. Benim için de bir ihlal yok.

(Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

ICARDİ’NİN CEZA SAHASINDA YERDE KALMASI

Deniz Çoban: Icardi sol ayağının üzerinde sıçramak üzere hareketini yaptı. Ertuğrul da Icardi’den önce sıçramadı. Icardi yükselmek istersen Ertuğrul rakibini yere doğru bastırdı. Burada penaltı verilse çok daha doğru olurdu.

Bülent Yıldırım: Yükselmeyi etkileyen ve uzun süreli bir tutma olunca bu penaltı. Rakibin yükselmesini engelledi.

Bahattin Duran: Sağ eli omuzuna basmaya başladı. Ben de penaltı olduğunu düşünüyorum. Normalde VAR buna karışmaz.

(Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

KEREM DEMİRBAY’IN SERBEST VURUŞU

Bülent Yıldırım: Sahalarda nadir görülen bir an. Serbest vuruşta topa vuran oyuncu, başka bir oyuncu oynamadığı sürece 2. defa oynayamaz. O yüzden endirekt serbest vuruş verilmesi gerekir.

SORESCU’NUN CEZA SAHASI İÇERİSİNDE MÜDAHALESİNDE PENALTI VAR MI?

Bülent Yıldırım: Elle oynama yok. Topun ele teması var ancak koordinasyonsuz bir şekilde kendi ayağıyla uzaklaştırmaya çalışırken doğal olan eline değdi. İhlal değildir.

Deniz Çoban: Kural çok net. Kendi vurduğu top ele geldiğinde bir ihlal değildir. Net devam.

Bahattin Duran: Bence de devam. Çünkü kendi oynadığı top. Bir ihlal yok.

(Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir