Seher Yaşayacak’tan Dilan-Engin Polat çiftinin gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama

Özel İçerik

Lüks yaşamı ve paylaşımlarıyla adından söz ettiren Dilan Polat ve Engin Polat, bir süredir kara para aklama iddiasıyla gündemde..

Davayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Çift, İstanbul’da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Polat çiftiyle birlikte abla Sıla Doğu, Kürşat Polat, Ahmet Gün de gözaltına alınan isimler arasında yer aldı..

Sosyal medyada son dönemde Dilan Polat’ın vergileri üzerine iyle gündeme gelen ve olayı yakından takip eden Gazeteci Seher Yaşayacak, Ensonhaber canlı yayınında konuyla ilgili son bilgileri aktardı.

Seher Yaşayacak davanın ‘örgütlü suç’ olduğunu söyledi

İlker Koç’un sorularını yanıtlayan Seher Yaşayacak, Dilan ve Engin Polat çiftinin utanma duygusunun olmadığını ve operasyonların devam edeceğini vurguladı.

Özellikle bu dosyanın bir örgütlü suç olduğunun altını çizen Yaşayacak, “Kara paranın her türüne bakıyorlar. Belli bir konuyla sınırlandırılmıyor. Daha da artacak gözaltı sayısı. MASAK tespit edilen isimleri de inceliyor” dedi.

“Tek bir sektör, tek bir alan yok”

Örgütlü suç olduğu için sorgulamaların ardından tutuklamaların kaçınılmaz olduğunu da belirten Yaşayacak, şu ifadeleri kullandı:

O bize lama gibi davranınca, benim orada kayışım koptu. Ve hemen bunları araştırmaya başladım. 

Toplumun hepsi kenetlendi bu konuyu. Hiç utanma duygusu olmayan insanlardı ve günlerini de gördüler.  Operasyonlar devam edecek, dalga dalga devam edecek. Bu kişilerle de sınırlı kalmayacak. 

Dosya örgütlü suç. Kara paranın her türüne bakıyorlar. Belli bir konuyla sınırlandırılmıyor. Daha da artacak gözaltı sayısı. MASAK tespit edilen isimleri de inceliyor. 

Somut ve net olan şey, örgütlü suç. Tek bir sektör, tek bir alan yok. Şablon büyüyecek. Örgütlü suç olduğu için tutuklanmaları kaçınılmaz olacak. Yolun sonu nereye varırsa, devletimiz oraya kadar gidecek.

“Komisyoncu, ayakçı, ortacı denir bunlara. Kurdukları örgüt de para aklama üzerine kurulan örgüt”

Yurt dışında birçok şirket var. Dubai ve İngiltere’de var. Daha önce de dikkat çekmiştim, çünkü Dubai’de kurdukları şirketler var. Orada ne yapıyorlardı da şirket kurdular diye araştırılıyor. 

Zaten kara para dediğimiz şey uluslararası bir yapının bir ayağısındır, sen bu parayı aklıyorsundur.

Komisyoncu, ayakçı, ortacı dener bunlara. Kurdukları örgüt de para aklama üzerine kurulan örgüt. 

En dikkat çekici mücevherat. Çünkü mücevherat sektöründe vergi yok. En bilindik kara para aklama yöntemlerinden bir tanesidir. 

Rüzgar ektiler fırtına biçtiler.  MASAK incelemelerini sürdürüyor. Rapor sayısı artıyor, Rapor bir tek Polatlarla ilgili değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir