AK Parti’nin Ordu adaylarında ‘gri pasaport’ detayı

SAMDUN – Ordu’da dün akşam düzenlenen törende AK Parti, büyükşehir ve 19 ilçe belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak mevcut Belediye Başkanı olan Hilmi Güler’iaçıklayan AK Parti, geçen dönem CHP’nin kazandığı Gülyalı ile ortağı MHP’nin kazandığı Çamaş ile İkizce’de aday çıkarmayarak üç ilçeyi MHP’ye bıraktı.

16 İLÇENİN ALTISI DEĞİŞTİ

Büyükşehir ve 16 ilçede aday çıkaran AK Parti’de 6 belediye başkanı yerlerini koruyamadı. Aybastı’da Beytullah Gençtan yerine İzzet Gündoğar, Çatalpınar’da Ahmet Türe yerine Ahmet Özay, Çaybaşı’nda Hüseyin Semiz yerine İsmet Yanık, Gürgentepe’de Yaşar Şahin yerine Yener Yalçınkaya, Mesudiye’de Muammer Özer yerine Cengiz Koçyiğit ve Perşembe’de Mustafa Sayım Tandoğan yerine Cihat Albayrak aday gösterildi.

GRİ PASAPORTÇULAR KOLTUKLARINI KORUDU

Açıklanan belediye başkanları arasında yeniden aday gösterilen iki isim dikkat çekti. Adları gri pasaport skandalına karışan Korgan belediye başkanı Tuncay Kiraz ve Ulubey belediye başkanı İsa Türkcan koltuklarını korumayı başardı. Geçtiğimiz yıllarda Korgan Belediyesi’nden 49, Ulubey Belediyesi’nden de 53 kişiye gri pasaport (hizmet pasaportu) temin edildiği ve Almanya’ya giden bu kişilerin geri dönmediği ileri sürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir