Fırtına’dan eser yok!

Trendyol Süper Lig’de Trabzonspor sahasında Başakşehir ile 1-1 berabere kaldı. İki takım da oyun olarak bekleneni veremezken, 2023’ü bir puanla kapatıldı.
Abdullah Avcı yarıda kalan İstanbulspor maçının ilk 11’inde değişikliğe gitmedi. 4-1-4-1 sistemini tercih eden Avcı, Mendy’yi (Baniya ve Hüseyin yedek başladı) yine stoperde değerlendirirken, bekte ise Larsen şans bulurken, sezon başından itibaren formayı alan Mehmet Can kulübede kaldı. Kontrollü oyunu seven Başakşehir de mücadeleye aynı sistemle başladı, önce defansı tercih etti.
İki takım da ilk 10 dakikada istediği pozisyonları yakalayamazken, 11’de konuk ekip öne geçti. Sahasından hızlı çıkan konuk ekipte Figueiredo’nun pasında Pelkas ağları havalandırdı: 0-1. Mücadelede Trabzonspor’u uykudan uyandıran Mendy oldu. Topa sahip olmasına rağmen istediği pozisyonları yakalayamayan bordo-mavililer, 34’te Mendy ile eşitliği yakaladı: 1-1.
İkinci yarının başında Avcı, Larsen-Mehmet Can değişikliği ile başlasa da ilk devrede önce defansı düşünen iki takımın kilidini açmak kolay olmayacaktı. Dakikalar ilerledikçe özellikle konuk ekip daha fazla özgüven kazanırken, pozisyon bulmak da iyice zorlaştı. Son yirmi dakikada iki takım da hamleler yapsa da bu ikinci golü getirmedi ve Trabzon’daki zorlu mücadele 1-1 sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir