Tır şoförlerinden uzun kuyruğa taşlı protesto

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine 35 kilometre uzaklıktaki Gürbulak Sınır Kapısı’ndan İran’a ve diğer ülkelere geçmek için sürücülerinin beklediği tırlar, 30 kilometre uzunluğunda çift sıra kuyruk oluşturdu.

DHA’nın haberine göre tırın kuyruğunun İran gümrüğündeki sorunlardan kaynaklandığı belirtilirken, yaşanan sıkıntıları protesto eden tır şoförleri uluslararası kara yoluna taş dizip, sorunların çözümlenmesi ve yetkililere seslerini duyurmak için protesto etti.

‘ANLAŞMAZLIK VAR, EZİYETİNİ BİZ ÇEKİYORUZ’

Kuyruktaki her aracın en az 1 haftadır beklediğini söyleyen tır şoförlerinden Rafet Türk, “Ben 8 gündür buradayım. Tuvalet yok, su yok, yiyecek yok. Yakıtı bitenler var. Pislik içinde bekliyoruz. Perişan olduk. İhtiyaçlarımızı karşılayamaz duruma geldik. Acilen çözüm bulunmasını istiyoruz. Duyduğumuza göre İran ile Türkiye arasında bir anlaşmazlık var ama eziyetini biz çekiyoruz. Karşı tarafta da Türkiye’ye geçmeye çalışan binlerce araç var” diye konuştu.

Seslerini duyurmak isteyen tır şoförleri, taş dizdikleri uluslararası kara yolunu ulaşıma kapattı. İhbarla bölgeye gelen jandarma ekiplerinin ikna ettiği şoförler eylemini sonlandırdı. Şoförler yola dizdikleri taşları da kaldırdı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir